DUA200Z

Makita Fierastrau emondor TL LXT 18V, 20 cm,

DUA200Z
Oferta masini de gradina cu acumulatori DC OPE din 2025-01-24 pana 2025-07-30 sau in limita stocului disponibil
Makita - DUA200Z
Pret vechi 1.272 Lei     
Reducere 223 Lei
1.049 Lei

TBI Pay
262 Lei x 4 rate

Credit instant 100% Online

30 de zile cu zero costuri

Fara documente


Lungime lama
20 cm
Grosime lant
1.1 mm
Pas lant
0.325"
Viteza lantului
6.7 m/s
Stoc epuizat
Vezi produse similare

Noul fierastrau emondor este mai compact si mai usor, pastrand o putere suficienta pentru a taia crengi cu diametru de pana la 20 cm. Modelul este compus din trei segmente si poate avea inaltimea de 1,6 m sau 2,5 m. Tija de extensie este demontabila, ceea ce va usureaza munca daca nu trebuie sa ajungeti la inaltimea maxima.

Este dotat cu lama de 20cm si lant cu pas '325 si 1,1mm grosime si obtine o viteza 6,7 m/s.

Reglarea acestuia este Toolless, fara chei suplimentare iar ungerea este autoamata.

Cu un acumulator de 6Ah BL1860 obtineti aproximativ 100 taieturi in lemn de cedru cu diametru de 5cm.

Motor Brushless (fără perii de carbon) pentru productivitate și randament ridicate.

Datorită greutății reduse a părții de tăiere, mașina asigură o eficiență ridicată și tăierea ușoară a crengilor aflate la înălțime. Unghiul capului de tăiere poate fi reglat în 9 trepte , între 60° în sus și 60° în jos.

Poziția capului de tăiere poate fi blocată/deblocată printr-o singură mișcare. Ungere automată a lanțului. Reglarea automată a întinderii lanțului se realizează doar prin slăbirea apoi strângerea rozetei de blocare. Butoane de blocare amplasate pe ambele părți, stânga și dreapta. Cârlig pentru apucarea și înlăturarea crengilor tăiate.

Fara acumulator si incarcator!

Lungime lama
20 cm
Grosime lant
1.1 mm
Pas lant
0.325"
Viteza lantului
6.7 m/s